Inteligentne oświetlenie

Inteligentne oświetlenie jest to system lamp, które można kontrolować bezprzewodowo. Dom lub mieszkanie z inteligentnym oświetleniem charakteryzują się tym, że światło można kontrolować przez aplikację na urządzeniu mobilnym, czyli na tablecie lub laptopie.

Co jest potrzebne do stworzenia inteligentnego oświetlenia?

W domu lub mieszkaniu do zamontowania inteligentnego oświetlenia potrzebne są  inteligentne źródła światła, czyli lampy, kinkiety, taśmy LED, czy żarówki. Mogą to być na przykład produkty dostępne w naszym sklepie, takie jak lampa wisząca okrągła LED SOVANA 45 Smart WI-FI Azzardo w kolorze czarnym lub szarym, żarówka LED GU-10 5W WI-FI Smart RGD Azzardo, żarówka LED Glob WI-FI Smart 15W E27 RGB Azzardo, żarówka LED WI-FI Smart 5W E14 RGB świecowa Azzardo, czy żarówka LED WI-FI Smart 7W E-27 Edison Azzardo.

Przydatne będą również urządzenia kontrolujące bezprzewodowe połączenie i aplikacja do sterowania oświetleniem od producenta.

Zalety inteligentnego oświetlenia

Do głównych zalet inteligentnego oświetlenia należą zdalne sterowanie, zmiana temperatury lub barwy światła, czujniki ruchu, element systemu bezpieczeństwa, oszczędność energii, element dekoracyjny, synchronizacja, przyciemnianie i rozjaśnianie.

Czy warto skorzystać z inteligentnego oświetlenia mieszkania?

Inteligentne oświetlenie jest to system, który znacznie ułatwia i uprzyjemnia życie. Oferuje wygodę i komfort. W związku z tym, że można regulować temperaturę światła, można używać innej temperatury w zależności od wykonywanych czynności. To światło, które będzie odpowiednie przy relaksie może być zmienione przy codziennych czynnościach, jak sprzątanie i odwrotnie.