Oświetlenie szynowe i szynoprzewody

Szynoprzewody czy oświetlenie szynowe to jedno z najbardziej elastycznych pod względem konfiguracji rozwiązań oświetlenia w pomieszczeniu. Takie oświetlenie składa się z szyny przewodzącej elektryczność, pełniącej zarówno rolę zasilania lampy, jak i mocowanie źródła światła. Na szynę zakłada się pojedyncze lampy lub reflektorki w odpowiadającej nam ilości. Ilość lamp zamonotowanych na szynie zależy od długości szyny i naszych potrzeb.

Jeśli zamontujemy na szynie reflektorki kierunkowe, to możemy w łatwy sposób z jednego miejsca na ścianie lub suficie umieścić wiele żarówek, kierując światło w żądanych kierunkach bez potrzeby montowania wielu osobnych lamp.

Szynoprzewody sprawdzą się zarówno w poziomie montując je na suficie, jak również w pionie przez montaż na ścianie. Elastyczność oświetlenia syznowego pozwala nam w każdej chwili dołożenie kolejnej lampy lub zdjęcie nadmiarowej, dzięki czemu można zmieniać oświetlenie według aktualnych potrzeb czy pożądanej aranżacji.

Szynoprzewody świetnie sprawdzą sie zarówno w domu czy mieszkaniu, ale również w biurze, w korytarzu, hallu, łazience. Pasują zazwyczaj do nowoczesnych wnętrz, choć można znaleźć szynoprzewody w stylistyce retro.