Lampy dla dzieci

Lampy dla dzieci

Przygotowując pokój dla dziecka, trzeba wziąć pod uwagę na pewno jedną, ważną kwestię. A jest nią oczywiście odpowiednie oświetlenie. Jeśli chodzi o lampy dla dzieci, obecny rynek jest bogaty w wielemożliwości. Dobrze oświetlony pokój dziecka to podstawa. Daje to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Maluchy często lubią zasypiać przy zapalonej lampce, z powodu jakiś lęków czy koszmarów. Jest to także rozwiązanie, które ma dać poczucie bezpieczeństwa. Dobre światło jest równie ważne przy odrabianiu prac domowych, czy różnych zabawach.

Lampy dla dzieci Azzardo

Łagodne światło nie wybudza, a wręcz przeciwnie, może uspokajać. Sprawdza się to zwłaszcza u takich pociech, które mają np. problem z zasypianiem. Lampa ma również za zadanie, by skupić uwagę i działać kojąco. Kreatywni rodzice mogą też zapewnić swojej pociesze  dodatkową zabawę. Wystarczy odpowiednia gra świateł i cieni, by dać dziecku odrobinę radości, jak i zabawy. Nie należy również zapomnieć o tym, aby wybrana lampa pasowała do reszty pokoju. Firma Azzardo dysponuje różnymi, barwnymi modelami. Nie zabraknie na pewno ciekawych, tematycznych nadruków, które będzie można z łatwością dopasować do zainteresowań dziecka. Tym sposobem, pokój zyska także dodatkową dekorację i sprawi wiele radości.

Lampy dla dzieci RabaLux

W zależności od potrzeb, nie ma też określonej reguły, jeśli chodzi o rodzaj lampy. Mogą być zarówno stojące, jak i wiszące, czy przyczepione do ściany. Bardzo ważną rolę odgrywają też wyżej wspomniane, barwne wzory na kloszach i sam odcień nakrycia lampy. Warto dobrać go do koloru ścian i zrobić to tak, aby nie powstał zbyt duży kontrast. Polecaną przez nas firmą jest Rabalux. Bardzo modne w ostatnim czasie stało się montowanie oświetlenia przy łóżku dziecięcym. Nie powinno również zabraknąć lampek na biurko, które cieszą się powodzeniem wśród nieco starszych dzieci. Ułatwiają one odrabianie prac domowych, bądź naukę. Jednak tutaj należy pamiętać o tym, aby wybrać lampkę, ze źródłem światła skierowanym do dołu a rodzaj światła powinien być łagodny. W ten sposób nie dojdzie do zmęczenia oczu.

Lampy dla dzieci Italux

Zadaniem Światła jest uspokajanie,  a nie rozbudzanie dziecka. W ten sposób łatwiej maluchowi będzie zasnąć. Marka Italux, również posiada różnego typu modele, które rodzic, z pewnością łatwo dopasuje do wnętrza pomieszczenia. Warto jednak mieć na uwadze zdanie własnej pociechy, bo pokój powinien stwarzać azyl i prywatną przestrzeń, w której to dziecko a nie rodzic, ma czuć się swobodnie. Udostępniamy bogate wzornictwo i dajemy ogrom możliwości. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, nie ma rzeczy niemożliwych. Daj swojemu maluchom odrobinę swobody. Niech one zadecydują o tym, czy chcą mieć klosz w kwiaty, pojazdy jeżdżące, bądź latające. Dzięki temu uruchamia się także wyobraźnia dziecka, co znacznie wpłynie na jego kreatywność.