Plafony

Szukając oryginalnego oświetlenia do własnego domu, czy mieszkania, można natknąć się na wiele różnych modeli lamp. W takiej sytuacji, czasami trudno jest podjąć konkretną decyzję. Aby ułatwić sobie wybór, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się, w jakim pomieszczeniu chcemy zamontować światło. Chętnie wybieranymi lampami są plafony. Znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach, ponieważ bardzo dobrze prezentują się wizualnie. Jest to oczywiście jedna z wielu zalet, jakie posiadają instalacje w tej kategorii. Dalsze informacje na ich temat zostały zamieszczone w treści poniżej.

Plafony Azzardo

Decydując się na plafon, trzeba wiedzieć, iż montowany jest natynkowo. Z tej możliwości korzysta się głównie w miejscach, gdzie nie mamy do czynienia z podwieszanym sufitem, z powodu iż stosowane są tutaj oprawy wpuszczane. Tutaj odsłania się kolejne udogodnienie, a mianowicie brak konieczności wcześniejszego przygotowania sufitu i dodatkowego remontu. Plafony Azzardo najczęściej spotyka się w łazienkach, jednak… Nie jest powiedziane, że to jedyne pomieszczenie, do którego dopasowuje się taką lampę. Obecny rynek owocuje w wiele rodzajów oświetlenia tego pokroju. Właściciele mieszkań, chętnie montują plafony także w salonach, jadalniach, czy nawet w sypialniach. Wybór ten jest uzasadniony – plafon nie zajmuje dużo miejsca, dzięki temu można zaoszczędzić na przestrzeni. Coś takiego sprawdza się w małych mieszkaniach zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym.

Plafony Rabalux

Plafony, w standardowej wersji posiadają płaski klosz z okrągłym kształtem. Dzisiaj jednak, lampę tę, dostać można w różnych stylizacjach, od kwadratów, przez prostokąt aż do owalu. Nie brakuje również kształtów przypominających abstrakcyjne bryły. Do takiego designu można również kryształy i szkło. W ten sposób zyskiwana jest dodatkowa dekoracja, która nadaje całemu wnętrzu ekskluzywnego charakteru. Bardzo często, plafon staje się głównym elementem, na który jest zwracana uwaga, w pierwszej kolejności po przekroczeniu progu pomieszczenia. Takie zainteresowanie zyskują zwykle lampy z wzorzystym kloszem.

Plafony Italux

Jeśli jednak chodzi o oświetlenie łazienkowe, plafony z pewnością są sprawdzoną lampą do tego pomieszczenia. Nie trzeba oczywiście skupiać się na standardach, jakimi są okrągłe kształty. Dużym powodzeniem cieszą się kule, płaskie prostokąty i kwadraty połączone ze sobą w nietypowy sposób. Daje to ciekawy efekt wizualny, który z pewnością pasuje do aranżacji nowoczesnych. W takiej sytuacji warto postawić na ledowy plafon. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić i dodatkowo cieszyć się światłem przez długi czas. Do łazienek, warto zastosować także ciepłe światło. W ten sposób zyskamy przyjemne otoczenie, które będzie na pewno bardziej przytulne. Spośród lubianych marek, polecamy Italux. Charakteryzuje ją wysoka jakość i ogromny wybór produktów. Zapraszamy do oferty na naszej stronie!