Lampy z abażurem 

Dzisiejsze lampy z abażurem dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Nie brakuje na rynku także zróżnicowanych modeli. Taki typ lampy jest nie tylko wspaniałym oświetleniem ale i doskonałą dekoracją, która pasuje do rozmaitych rodzai wnętrz.

Lampy z abażurem Azzardo

Abażury do lamp, wykonywane są z różnego rodzaju materiałów – od szkła przez plastik. Lampy abażurowe, mogą mieć zarówno klosze otwarte, jak i zamknięte. Wtedy mamy do czynienia z różnymi efektami świetlnymi, bo padają zupełnie inaczej. Otwarty abażur rzuca łagodne światło, które delikatnie się rozprasza, z kolei w lampie zamkniętej od góry, wiązka świetlna skupiana jest np. stole bądź biurku.

Lampy z abażurem RabaLux

Tego typu lampy, można spotkać w różnej postaci, np. stożkowej o kształtach: owalnych, kwadratowych, prostokątnych, czy też w stylistyce retro. Dzięki tak ogromnemu wyborowi, lampę z abażurem można dopasować niemal do każdej aranżacji.

Lampy z abażurem italux

Dużo zależy te od odpowiedniego dopasowania klosza do lampy. Pokoje biurowe, bądź pracownie, powinny mieć lampę z kloszem zamkniętym od góry. Wtedy wiązka światła skupiona jest w jednym miejscu i nie rozprasza uwagi np. podczas pracy nad jakimś projektem. Lampy, których klosz zamykany jest od dołu, mają za zadanie podświetlić jakiś element w pomieszczeniu, bądź obraz, przy czym można uzyskać delikatne rozproszenie światła.