Taśmy LED

Na przestrzeni lat taśmy LED stały się coraz bardziej popularne. Znajdują zastosowanie w domu, galeriach handlowych, czy budynkach użyteczności publicznej, czyli na przykład w restauracjach. Można je stosować także na zewnątrz. Ze względu na możliwość przyklejenia taśmy do praktycznie każdej powierzchni można je znaleźć w wielu miejscach.

Taśmy LED – podział

Taśmy LED można podzielić ze względu na różne czynniki. Jedną z nich jest podział ze względu na rodzaj zastosowanych diod. Pierwsza to taśma LED 3528, a druga taśma LED 5050. Liczba oznacza wymiary diody.

W pierwszym przypadku jest to 3,5 mm na 2,8 mm, a druga 5 mm na 5 mm. Taśmy LED można podzielić także ze względu na odcień i temperaturę barwową emitowanego światła LED. Taśmy LED mogą być jednokolorowe lub zmiennokolorowe.

Taśmy LED – zastosowanie

Taśmy LED znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie. Wykorzystuje się je zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Przy zastosowaniu trzeba wziąć pod uwagę wielkość diod. Taśmy LED posiadają powierzchnię klejącą i są na tyle giętkie, że można je przyklejać do dowolnej powierzchni. Są wykorzystywane do upiększenia, ożywienia i zmiany charakteru danego wnętrza.

Poza tradycyjnym zastosowaniem w domu, ogrodzie, czy miejscach użyteczności publicznej można je także wykorzystywać do podświetlenia wnętrza przestrzeni ładunkowej pojazdów, czy do usprawnienia miejsc pracy lub podświetlenia maszyn w przemyśle.