Lampy na klatkę schodową

Odpowiednie oświetlenie klatek schodowych jest konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim jej użytkownikom. Każdy budynek publiczny powinien być wyposażony w optymalną ilość źródeł światła, aby uniknąć nieprzyjemnych wypadków (na słabo oświetlonych schodach o wypadek nietrudno). Lampy na klatkę schodową odpowiedzialne są również za nasz komfort oraz pozwalają na urozmaicenie przestrzeni. Wszak nie od dziś wiadomo, że lampy pełnią nie tylko funkcję światła, ale i dekoracji.

Doskonałym przykładem ozdobnej właściwości lamp, jest stopniowe odchodzenie od kinkietów na klatkach schodowych. Coraz częściej wykorzystywane są do tego celu lampy wiszące, przede wszystkim loftowe, które fantastycznie prezentują się w minimalistycznych korytarzach, nadając im nowoczesnego wydźwięku. Dodatkowym ich atutem jest elegancki wygląd, łatwy montaż w suficie oraz – naturalnie – gwarancja doskonałego oświetlenia.

Naturalnie, kinkiety to wciąż klasyk, który wciąż stosowany jest na klatkach schodowych. Takie lampy znakomicie oświetlają stopnie, dzięki czemu ryzyko wypadku jest niewielkie. To sprawdzone rozwiązanie, które można zakupić nie tylko z tradycyjnymi żarówkami energooszczędnymi, ale i LED. Jasne klatki schodowe są nie tylko atrakcyjne, ale i pozytywnie wpływają na samopoczucie!

W przypadku kinkietów warto również zwrócić uwagę, że wiele modeli posiada czujnik ruchu. Dzięki temu światło automatycznie uruchamia się, gdy tylko ktoś pojawi się na klatce schodowej, a to bez wątpienia ogromne udogodnienie – nie trzeba szukać włącznika i nie musimy obawiać się, że w środku schodów zastanie nas ciemność.