Żarówki G53

Żarówki oznaczone symbolem G53 są od dawna stosowane w oświetleniu szynowym oraz lampach w stylu industrialnym. Stosuje się je w muzeach, na wystawach, w galeriach sztuki. Żarówki tego typu charakteryzują się dużą energooszczędnością  w porównaniu do powszechnie kiedyś używanej żarówki tradycyjnej – halogenowej.

Czym się charakteryzują żarówki G53?

Żarówki tego typu posiadają bardzo dobrą kontrolę wiązki światła. Często są wyposażone w reflektory, które charakteryzują się wysoką jakością i  idealnie sprawdzają się przy lampach pokazowych.

Produkty dostępne w naszej ofercie posiadają różne barwy i natężenia. Żarówki o najwyższej jakości nie wpływają negatywnie na tkaniny i nie powodują blaknięcia materiału pod wpływem  ciepła, ponieważ nie wytwarzają światła IR ani UV.

Żywotność żarówki  G53 wynosi do 50000 godzin – to bardzo długi okres. Żarówki G53 wyróżniają się oszczędnością energii do 85%.          

Skuteczne oświetlenie  żarówki G53

Żarówki te używa się przeważnie jako oświetlenie w sufitach podwieszanych, oświetlenie natynkowe używane jest również w witrynach, w sklepach, gdzie są duże przestrzenie, gdzie doświetlają wyeksponowane towary podkreślając ich atuty.

Żarówki G53 mają także zastosowaniu przy punktowym oświetleniu biura i innych obiektach użyteczności  publicznej. Tego typu żarówki to jeden z najbardziej skutecznych oświetleni punktowych.

Niskie napięcie zasilania wynoszące 12 V daje możliwość budowania bezpiecznych i energooszczędnych instalacji. Wśród takiego oświetlenia jest nowoczesne oświetlenie ledowe, jak i halogenowe.