Latarnie ogrodowe

Latarnie ogrodowe są niezwykle praktyczne, odpowiednio rozmieszczone oświetlą każdą przestrzeń i jednocześnie będą stanowić ciekawy element ozdobny. Można je wykorzystać do oświetlenia drogi między bramą a garażem. Najlepszym sposobem wykorzystania ich potencjału będzie oświetlenie ogrodu i tarasu, nadając miejscu bajkową, tajemniczą lub nowoczesną atmosferę.

Latarnie ogrodowe dostępne w naszej ofercie

Wśród naszych produktów posiadamy różne latarnie ogrodowe, które można dobierać w zależności od potrzeb i umiejscowienia. Przy wyborze należy się kierować kilkoma podstawowymi parametrami: kształt latarni, wytrzymałość, kolor, ilość pobieranej mocy, w jakim stopniu jest odporna na czynniki zewnętrzne. 

Cechy charakterystyczne latarni ogrodowych

Ważną cechą jest stabilność i wytrzymałość latarni. Najczęściej stosowanym materiałem jest konstrukcja złożona z metalu i szkła/akrylu. Taki dobór surowca zapewni jej wieloletnie działanie. Ze względu na zewnętrzne przeznaczenie, latarnie ogrodowe charakteryzują się odpornością na czynniki atmosferyczne. Standardowo opisuje to parametr IP. Im wyższa jest opisująca go liczba, tym bardziej latarnia jest odporna na deszcz czy zalanie. 

Wybór kształtu, choć wydawałby się sprawą drugorzędną, również ma znaczenie, w jednym ogrodzie pasować będą smuklejsze, w innym szersze konstrukcje.

Oferowane latarnie mają różne kolory, dzięki temu można dobrać odpowiednią do klimatu, jaki chcemy stworzyć. W jednym miejscu sprawdzi się biała, w innym czarna latarnia.