Lampy wpuszczane - najazdowe

Szukając lamp do ogrodu, warto zastanowić się nad miejscem, w którym mają zostać umieszczone. Bardzo popularne, w ostatnim czasie stały się lampy wpuszczane – najazdowe. Jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je w powierzchni gruntowej. Jest to rodzaj oświetlenie zewnętrznego, które ma bardzo wytrzymałą konstrukcję pozwalającą na chodzenie lub jeżdżenie po nich pojazdami bez ryzyka ich uszkodzenia. Montuje się je pomiędzy płytkami, czy kostką brukową. Inwestując w tego typu oświetlenie, dajecie szansę własnemu ogrodowi na to, aby wyglądał niepowtarzalnie i klimatycznie. Coś takiego nabiera sensu oczywiście wieczorem/nocą, dlatego dobrym pomysłem jest dobranie właściwej barwy i mocy oświetlenia. Lamy te, są chętnie wybierane ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość, nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne.

Dodatkowo, lampy w połączeniu z modułami LED, zużywają niewielką ilość energii, co czyni z nich energooszczędny sposób na oświetlenie drogi dojazdowej, ogrodu.

Oświetlenie najazdowe można dostać w różnych obudowach takich jak np. aluminium, czy materiały syntetyczne. W ofercie posiadamy reflektory ze światłem punktowym czy modele z możliwością ustawiania kąta światła. Jest to ogromne ułatwienie, zwłaszcza dla kierowców samochodów, czy innych pojazdów, które pojawiają się na terenie ogrodu. Nie naraża się wówczas takiej osoby na oślepienie.

Kolejną zaletą, jaką posiadają lampy wpuszczane jest to, iż poza funkcją użytkową, mogą również pełnić rolę dekoracji. W ten sposób, poprawiany zostaje wygląd ogrodu. Można podświetlić oczka wodne, ścieżki, strumyki, rabaty, czy wyeksponować upragnioną rzeźbę. Gra świateł sprawia, że wszystko wygląda pięknie a czasami nawet magicznie.  Coś takiego ma swój klimat oczywiście wieczorami i wspaniale pobudza wyobraźnię. Wielu romantyków, zabiera swoje drugie połówki w takie miejsca, aby pokazać im piękno otoczenia.