Żarówki z czujnikiem zmierzchu

Brak produktów w tej kategorii

Wyszukaj to, czego szukasz

Włączanie światła wieczorem i wyłączanie go o świcie często jest uciążliwe. Wielokrotnie można zapomnieć o włączeniu światła. Jeszcze częściej zdarza się, że żarówka świeci się cały dzień. Wybór żarówki z czujnikiem zmierzchu ułatwia kontrolę nad oświetleniem.

Żarówki z czujnikiem zmierzchu − komu się przydadzą?

Na zewnątrz budynków w ciągu dnia światło elektryczne jest zupełnie niepotrzebne. Jednak w późniejszych godzinach niezbędne jest ich sztuczne oświetlenie. Montując żarówkę z czujnikiem zmierzchu skutecznie można pozbyć się tego dyskomfortu.  

Również korzystając po zmroku z pomieszczeń wewnątrz budynku, nie jest przyjemnie wchodzić w zaciemnione miejsca. Żarówki z czujnikiem zmierzchu dają pewność, że po zmroku w pokoju zawsze będzie jasno.

Jak działają żarówki ż czujnikiem zmierzchu?

Kluczowym elementem budowy żarówek z czujnikiem zmierzchu jest właśnie czujnik, który włącza światło automatycznie, kiedy brakuje go w otoczeniu. Czujnik wyłącza się o świcie, kiedy zaczyna świecić światło naturalne. Dzięki temu żarówki nie świecą się, kiedy nie są potrzebne. 

Jak wybrać żarówki z czujnikiem zmierzchu?

Żarówki różnią się między innymi pod względem barwy oświetlenia. Można wybrać żarówkę o odcieniu zimnym, neutralnym lub ciepłym. Żarówki z czujnikiem zmierzchu mogą się różnić także pod względem zastosowanego gwintu oraz pod względem mocy – na przykład żarówka LED o mocy 11 W może odpowiadać klasycznej 75-watowej żarówce.