Żarówki inteligentne

Żarówki inteligentne charakteryzują się wbudowanymi diodami LED. W zależności od żarówki może ich być kilka. W niektórych modelach diody są róznokolorowe. Połączenie kolorów sprawia, że mamy dostęp do wielu kombinacji kolorystycznych światła.

Jak zainstalować inteligentną żarówkę?

Inteligentną żarówkę wkręca się jak zwykłą. Można jej używać tam samo jak normalnej żarówki, korzystając z włącznika światła albo podłączyć ją do domowej sieci Wi-Fi, żeby mieć dodatkowe funkcje.

Żarówką można sterować przez aplikację mobilną. Inteligentne żarówki są wyjątkowo długotrwałe. Przy standardowym działaniu mogą być użyteczne nawet do kilkunastu lat. Do tego zużycie energii jest mniejsze w porównaniu z klasycznymi.

Funkcje żarówki inteligentnej

Do podstawowych funkcji żarówki inteligentnej należą: zdalne sterowanie, jasność i odcień światła, czy harmonogramy działania i monitoring zużycia energii. Im bardziej zaawansowane żarówki, tym więcej funkcji. Lepsze modele mają także monitoring zużycia energii, profile oświetlenia, zmianę barwy światła, czy nawet synchronizację z telewizorem.

Jak wybrać inteligentną żarówkę?

Przy wyborze żarówki inteligentnej należy zwrócić uwagę na takie parametry jak żywotność, możliwość ściemniania, łączność bezprzewodową, aplikację do sterowania (dostępność w języku polskim), moc, zakres temperatury światła, czy kąt świecenia. Można zwrócić uwagę także na barwę światła i jego strumień. Niektóre żarówki posiadają systemy chłodzenia, dzięki którym dłużej działają.