Lampy z abażurem

Dzisiejsze lampy z abażurem dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Stwarza to doskonałe pole do popisu niemal w każdym pomieszczeniu mieszkaniowym. Nie brakuje na rynku także zróżnicowanych modeli i wzorów. Taki typ lampy jest nie tylko wspaniałym oświetleniem ale i doskonałą dekoracją, która pasuje do rozmaitych rodzajów wnętrz. Dzisiaj można się urządzić na wiele różnych sposobów. Bardzo dużo osób decyduje się na nowoczesne aranżacje.

Abażury do lamp, wykonywane są z różnego rodzaju materiałów – od szkła przez plastik. Osoby chcące zakupić taki rodzaj oświetlenia do własnego domu, mieszkania, czy nawet biura, będą miały ogromny wybór.  Czy to lampa stojąca, czy wisząca, lampy abażurowe, mogą mieć zarówno klosze otwarte, jak i zamknięte. Wtedy mamy do czynienia z wieloma efektami świetlnymi. Otwarty abażur rzuca łagodne światło, które delikatnie się rozprasza. Coś takiego jest bardzo dobrym pomysłem na oświetlenie do większej powierzchni, którą może być np. salon. Z kolei w lampie zamkniętej od góry, wiązka świetlna skupiana jest np. stole bądź biurku. To rozwiązanie jest zwykle wykorzystywane w biurach, w miejscach pracy, gdzie należy zachować pełne skupienie. Dzięki temu, nic nie będzie rozpraszało osoby pracującej.

Tego typu lampy, można spotkać w różnej postaci, np. stożkowej o kształtach: owalnych, kwadratowych, prostokątnych, czy też w stylistyce retro. Dzięki tak ogromnemu wyborowi, lampa z abażurem, pasuje dosłownie wszędzie.

Ciepłe barwy sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne, z kolei te chłodniejsze dadzą nieco orzeźwienia. Oczywiście, nie wszędzie musi być ten sam rodzaj oświetlenia. Można je ze sobą łączyć na wiele różnych sposobów.

Sam wzór i krój abażura także ma znaczenie. W pomieszczeniach biurowych, bądź pracowniach, powinny występować stonowane kolorystycznie klosze. Chodzi o to, aby nie przykuwały uwagi wyglądem i nie odciągały osoby pracującej od projektu. Bardzo dobrym wyborem jest tutaj klosz, który ma podobną barwę do ścian, czy podłogi biura. Przeciwieństwem takiego wyboru są lampy, których klosz zamykany jest od dołu, mają za zadanie podświetlić jakiś element w pomieszczeniu, przy czym można uzyskać delikatne rozproszenie światła. Coś takiego nadaje się do większych pomieszczeń, jak np. salon. Wówczas goście, na pewno zwrócą uwagę na ten element, który został podświetlony. Może to być obraz, czy nawet jakaś rzeźba. W ten sposób, cała aranżacja nabiera odpowiedniej elegancji i sprawia, że efekt ten, na pewno zostanie dobrze zapamiętany.