Lampy w stylu skandynawskim

Skandynawia charakteryzuje się brakiem naturalnego światła słonecznego przez większą część roku, więc dużą rolę odgrywa sztuczne oświetlenie. W stylu skandynawskim duży nacisk kładzie się na minimalistyczne, ale także stylowe lampy. Lampy w stylu skandynawskim są funkcjonalne, praktyczne i minimalistyczne. Nadadzą się do każdego pomieszczenia.

Charakterystyka lamp w stylu skandynawskim

Przy wyborze odpowiedniej lampy należy zwrócić uwagę na kilka czynników np. do jakiego wnętrza ją wybieramy, jaki kolor i wzór jest dla nas odpowiedni, czy z jakich materiałów została zrobiona lampa.

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje lamp w stylu skandynawskim. Mogą to być lampy sufitowe, ścienne oraz stojące. Każda ma w sobie coś unikalnego i każda nada się do innego pomieszczenia.

Lampy w stylu skandynawskim mogą być wytwarzane z kilku materiałów, a w tym z metalu (mogą być ażurowe przypominające formę klatki, w której znajduje się żarówka albo pełne), papieru (zazwyczaj występują w formie kul), z materiałów naturalnych (takich jak drewno, wełna, len i wiklina) oraz ze szkła (głównie bezbarwnego, dzięki któremu widać idealnie światło wydobywające się ze środka lampy).

Jak wybrać lampę w stylu skandynawskim?

Lampy w stylu skandynawskim wybieramy pod kątem kolorystyki i kształtu. W zależności od upodobań i miejsca, w którym lampa ma zostać zamontowana mamy do wyboru lapy w kolorach głównie białym, czarnym, czy szarym. Lampy w stylu skandynawskim spełniają zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Powinny tworzyć spójność z otaczającą przestrzenią.