Żarówki LED

Żarówki LED to źródła światła, w których zastosowanie mają diody elektroluminescencyjne. W dzisiejszych czasach są idealną alternatywą dla tradycyjnych żarówek. Mają wiele zalet, których nie posiadają ich tradycyjne odpowiedniki.

Charakterystyka żarówek LED

Żarówki LED charakteryzują się większą wydajnością niż tradycyjne żarówki. Zużywają nawet 90% mniej energii niż tradycyjne. Świecą się bardzo szybko i praktycznie od razu po włączeniu uzyskują pełną moc.

Żarówki LED są długotrwałe i potrafią utrzymywać żywotność nawet do kilkudziesięciu lat, nie nagrzewają się oraz nie zawierają substancji toksycznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek mogą uzyskać światło o różnych barwach. Istnieje wiele rodzajów żarówek LED, dzięki czemu każdy kupujący znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje i budowa żarówek LED

Żarówki LED składają się ze źródła światła, klosza ochronnego, trzonka żarówki LED, układu zasilającego i obudowy odprowadzającej ciepło. Istnieje podział żarówek  ze względu na miejsce zastosowania, na sposób wykorzystania, na zastosowane materiały i barwę, ze względu na moc i na typy gwintów żarówek.

Jak wybrać najlepszą żarówkę LED?

W doborze odpowiedniej żarówki LED warto przed zakupem określić jej przyszłe zastosowanie. Trzeba wziąć pod uwagę miejsce zamontowania żarówki oraz efekt, jaki planujemy uzyskać. Żarówki mogą spełniać także funkcję oświetlenia podstawowego albo dekoracyjnego i to także należy wziąć pod uwagę.