Żarówki E14

Wśród sprzedawanych żarówek znajduje się wiele różnych opcji, natomiast jedną z najbardziej popularnych są żarówki z cienkim gwintem oznaczanym kodem E14. Obok szerokiego gwintu E27 jest to najbardziej popularne rozwiązanie wykorzystywane w produkcji żarówek i najczęściej wykorzystywana forma źródła światła w lampach i żyrandolach. Dlatego w sprzedaży znajduje się wiele żarówek, które wykończone są właśnie z użyciem tego gwintu. 

Wybór żarówek z wykorzystanym gwintem E14 

Mówiąc o żarówkach z gwintem E14 można mówić o ich sporym zróżnicowaniu. Dotyczy to między innymi kształtu żarówki, która może być standardowo okrągła, ale przy cienkim gwincie bardzo często wykorzystywaną formą także są te żarówki, które są dłuższe i węższe i tworzą jakby wrażenie świeczki.

Oprócz kształtu żarówki zróżnicowanie może dotyczyć estetyki. Pojawiają się coraz liczniej także żarówki dekoracyjne, które także świetnie się sprzedają. 

Różna efektywność świetlna 

Jednak zróżnicowanie żarówek z cienkim gwintem dotyczyć będzie także efektywności świetlnej żarówek, z których korzystamy. Ilość lumenów, które żarówki będą generować to jedna z tych kwestii, na które w szczególności zwraca się uwagę. Od tego zależy, jak dużo światła będzie się z takiej żarówki pojawiać.

Na uwadze warto także mieć to, jaką barwę będzie miało światło, ponieważ przy popularnych ledowych żarówkach właśnie możliwe są do wyboru żarówki z barwą chłodną, a także ciepłą sięgającą nawet 6 tysięcy Kelvinów.