Żarówki GU10

Proponowane w sprzedaży żarówki mają różne zakończenie, które odpowiada za ich wpięcie do lampy czy innego źródła światła. Wśród popularnych propozycji gwintów znajdują się między innymi żarówki o symbolu GU10, które wykorzystywane są w wielu miejscach.

Żarówki GU10 – popularne w reflektorach punktowych

Żarówka GU10 ma charakterystyczną budowę igłową zakończoną dwoma krótkimi metalowymi złączami, które wpasowuje się w lampę czy żyrandol. Żarówka może mieć różny kształt, najczęściej jednak charakteryzuje się płaskim i okrągłym zakończeniem oraz zwęża się ku wejściu do lampy. 

Zróżnicowana forma żarówek GU10

W przypadku żarówek GU10 mamy do czynienia z popularnym zakończeniem, które wykorzystywane jest między innymi w reflektorach. Bardzo często żarówki te są stosowane jako oświetlenie sufitowe, które ma punktowy charakter, może stanowić dodatek do głównego oświetlenia, może być także stosowane w kinkietach.

Popularność, jaką mają obecnie żarówki GU10 sprawia, że większość producentów ma je w ofercie i różnicuje je między innymi pod względem mocy, ilości lumenów czy barwy światła. 

Ledowe i halogenowe żarówki 

Biorąc pod uwagę żarówki GU10 mamy do czynienia z propozycjami halogenowymi oraz ledowymi. Żarówki halogenowe są tańsze, a te w ledowej formie będą charakteryzować się wyższą ceną, co przy zakupie warto brać pod uwagę, natomiast za nimi kryje się także lepsza trwałość takich żarówek i większe zróżnicowanie, jeśli chodzi o barwę światła.