Żarówki z czujnikiem ruchu

Brak produktów w tej kategorii

Wyszukaj to, czego szukasz

Dawniej, aby zainstalować w mieszkaniu inteligentną lampę, która automatycznie będzie zapalać światło po wyczuciu ruchu, klient musiał nabyć specjalną oprawę z sensorem ruchu lub dokupić odpowiedni czujnik. Rozwój technologiczny pozwala te dwie opcje zastąpić żarówką ze wbudowaną detekcją ruchu. Takie rozwiązanie jest również skuteczne, ale przede wszystkim koszt jest stosunkowo niski. 

 

Żarówka z czujnikiem ruchu – funkcjonalne i nowoczesne rozwiązanie dla domu i nie tylko

Żarówka z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które pozwala na otrzymanie określonego efektu, a urządzenie samo w sobie nie jest skomplikowane. We wnętrzu urządzenia wbudowany jest specjalny detektor, który włącza światło automatycznie, gdy tylko dostanie sygnał o wyczuwalnym ruchu w promieniu blisko 5 metrów.

Po zapaleniu się żarówki, światło zwykle ma określony czas, w którym dostarcza promienie. Średnio jest to czas około jednej minuty, jednak warto pamiętać, że jeżeli do czujnika będzie cały czas napływać informacja o ruchu w danej przestrzeni – żarówka nie zgaśnie.

Jakie zalety ma żarówka z czujnikiem ruchu?

Żarówka z czujnikiem ruchu posiada wiele zalet i korzyści, jednymi z nich zapewne są:

·         stosunkowo niska cena;

·         żarówkę można podłączyć do niemal do każdej oprawy oświetleniowej;

·         brak konieczności dodatkowych urządzeń, aby otrzymać światło po wyczuciu ruchu;

·         taki rodzaj oświetlenia w skali roku może nieść ze sobą sporą oszczędność energii, co zapewne będzie zauważalne na rachunku za prąd.