Żarowki

Żarówki ledowe coraz częściej trafiają do polskich domów. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że zużywają niewiele prądu, a to pozwala znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną. Warto także wiedzieć, że energooszczędność – choć najważniejsza - to nie jedyna ich zaleta. Oświetlenie LED świeci kilkanaście razy dłużej niż tradycyjne żarówki, nie nagrzewa się, jest wytrzymałe i oferuje duży wybór kolorów. Z pewnością ostatni ich atut szczególnie przypadnie do gustu osobom, które szukają szerszego zakresu barw światła dla swojego wnętrza. Jak jednak wybrać najlepszą? Poniższy tekst z pewnością Państwu w tym pomoże!

Przy wyborze żarówek należy wziąć pod uwagę nie tylko ich parametry, żywotność i kolor światła, ale i rozmiar pomieszczenia, dla którego je zakupujemy – wszak inne oświetlenie sprawdzi się do salonu, a zupełnie inne do łazienki.

Warto wiedzieć, że jednostką określającą wielkość promienia światła emitowanego przez oświetlnie LED są nie waty, a lumeny. Nie jest to jednak problem – często na opakowaniach można znaleźć przelicznik, a nawet jeśli nie ma, to o pomoc w internecie w tej kwestii nietrudno.

Dla estetyków i miłośników klimatycznych wnętrz, nie lada gratką będzie wybór barwy światła. Tutaj najistotniejsze jest dostosowanie optymalnej żarówki dla funkcji danego pomieszczenia. Zimne światło, jako, że sprzyja koncentracji, doskonale sprawdzi się dla pomieszczeń biurowych, będzie także wspaniałym oświetleniem punktowym dla łazienki, kuchni. Często stosowane jest ono również w sklepach oraz innych budynkach publicznych. Natomiast światło ciepłe sprzyja relaksowi i odpoczynkowi, dzięki czemu pozwala stworzyć przytulny klimat w sypialni, salonie czy jadalni. Istnieją również żarówki emitujące światło neutralne, które z powodzeniem można zamontować w gabinecie.

Bezsprzecznie najważniejszą kwestią przy wyborze żarówki jest zwrócenie uwagi na rodzaj gwintu – w innym wypadku może nie pasować ona do naszej lampy, a w związku z tym stanie stanie się całkowicie bezużyteczna. Najczęściej można spotkać żarówki ledowe o gwintach E27 oraz E14. Zagwozdką jest również wybór oświetlenia o odpowiednim kącie świecenia – dla głównej lampy należy wybrać model o szerokim kącie świecenia.

W naszej ofercie nie brakuje atrakcyjnych żarówek tradycyjnych, ozdobnych i LED i nie tylko. Nasze produkty charakteryzują się dużą mocą, żywotnością oraz pełną gamą barw światła. Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zachwyceni jakością naszego oświetlenia.